[Nowości]

[Jesteś Tu...]

[Dyskografia]

[Recenzje]

[Koncerty]

[Galeria]

[Teksty]

[Multimedia]

[Kontakt]


 

Stefan i Kanaritz poznali się jesienią 1992 roku, kiedy to Stefan koncertował w Warszawie ze swoją ówczesną formacją EBM Düsseldorf, natomiast Kanaritz prowadził ten koncert jako DJ. Postanawiają razem założyć zespół.

Dwa miesiące po spotkaniu, już jako [Virtual Space Industrial] nagrywają w profesjonalnym studio dwie kompozycje, które miały ukazać się na kompilacjach z muzyką EBM wydawanych przez lokalną wytwórnię fonograficzną. Zarejestrowane utwory nie zostają jednak opublikowane a wkrótce potem z powodów osobistych zespół zawiesza działalność.

Reaktywacja [VSI] następuje pod koniec roku 1998. W latach 2000-2002 zespół zagrał kilka koncertów w warszawskich klubach, prezentując 100%-owy materiał EBM. Autorem większości kompozycji jest Kanaritz.

W marcu 2002 zespół rejestruje w katowickim Cyberstudio profesjonalne demo-CD Angel Of Death mini e.p. Wraz z gościnnym wokalistą nagrane zostały 4 kompozycje: "Nadzieja", "Eden Misery", "Angel Of Death" oraz "Pornographic" będący coverem utoworu "Photographic" depeche MODE
Obecnie zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty "Gehenna", która ukaże się na wiosną 2005 roku.

Muzykę zespołu można określić jako EBM, Darkwave. Jest ona do głębi elektroniczna z wyrazistym, ostrym, ale jednocześnie melodyjnym wokalem. Pomimo wielu muzycznych inspiracji, zespołowi udało się już wypracować własny styl i brzmienie.


[Wersja niemiecka] | [Wersja angielska]

© [VSI] | ostatnia aktualizacja 09.07.2006 | webmaster: Kanaritz